Bizimle Çalışın

Podcast ekosistemi profesyonel anlamda çeşitli ülkelerde yıllardır vâr olsa da, ülkemiz de henüz yeni yeni kendisine bir yer edinmeye başlamış durumda. Bu sebeple birbirimize destek olarak hep beraber büyümek zorundayız. Peki ben ne yapabilirim dersen, bizim aklımıza gelen iki tane seçenek var. Üçüncüsü de böyle olsun dersen, mutlaka konuşalım.

1. Kurumlar/kişiler için profesyonel podcast hizmetleri

– Marka iletişim planlaması doğrultusunda ihtiyaç haritanızın oluşturulması,

– Belirlenen ihtiyaçlar ve hedeflenen iletişim metotlarına uygun olarak içerik planlaması

– Planlanan içeriklerin hayata geçirilmesi için çekimlerin yapılması (hostluk ve moderasyon)

– Yapılan çekimlerin kurgulanıp, editlenmesi

– Bölüm açıklaması ve kritik anların hazırlanıp yayına verilmesi

 

2. Boş İşler Medya iş birliği ile kendi podcast kanalını hayata geçir!

Benimde anlatma istediklerim ve bunları duymak isteyenler var biliyorum, sesimi bu insanlara ulaştırmalıyım diyorsan. Yanındayız. Peki sana neler sunabiliriz diye sorarsan;

– Objektif bir şekilde tüm bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak

– Programın kurulum işlemleri

– Eğer istersen, sen alışıp kendini hazır hissedene kadar seninle beraber co-hostluk yapmak

– Çekilen bölümlerin editleme ve kurgusunu yapmak

#32 Byqee kurucu ortağı Burak Işık donanım girişimciliği süreçlerini ve hedeflerini anlattı

#32 Byqee kurucu ortağı Burak Işık donanım girişimciliği süreçlerini ve hedeflerini anlattı

Bu hafta konuğumuz İTÜ Çekirdek girişimlerinden, elektrikli bisiklet dönüşümü yapan donanım girişimi Byqee’nin kurucusu Burak Işık oldu. Kendisinden ürün süreçlerini, Arıkovanı’yla kitlesel fonlamayı, girişimcilik hikayelerini ve globale açılma hedeflerini konuştuk. Donanım girişimi kurmak isteyen girişimcilere dinlemeseni önereceğimiz çok keyifli bir bölüm oldu.

Devamına bak…
#31 Türkiye'nin ilk kadın F-16 pilotu Berna Şen Şenol başarı hikayesini anlatıyor

#31 Türkiye’nin ilk kadın F-16 pilotu Berna Şen Şenol başarı hikayesini anlatıyor

Boş İşler’de bu hafta konuğumuz başarı hikayesiyle bizleri etkileyen, Türkiye’nin ilk kadın F-16 pilotu Berna Şen Şenol. Kendisinin bu süreçte yaşadığı zorlukları, motivasyon kaynaklarını, başarı tanımını, düştüğü durumlarda nasıl kalktığını dinledik. Biz bölümü çekerken çok ilham aldık umarız sizler de beğenerek dinlersiniz 🙂 Erkekler de F-16 kullanmasın bir zahmet! #erkekyerinibilsin

Devamına bak…

#Yeni podcastimiz, Pandora’nın Kutusu, kendini tanımak

Boş İşler Medya’nın yeni podcast programı olan, Umut Küçük’ün co-hostluğunu yaptığı Pandora’nın Kutusu’na hoşgeldiniz! Pandora’nın Kutusu’nun linklerini aşağıya bırakıyoruz. Bölümleri dinlemeye başlayabilirsiniz 🙂 Bu bölümde de sizlere Umut’u ve podcastinde hangi içeriklerin olacağını anlattık. Umut fiziksel, zihinsel ve ruhani sağlıklarımızın dengede olması gerektiğine inanıyor.

Devamına bak…
#30 Harekete geçenler, 19 Mayıs kutlaması, yeni oluşumumuz Boş İşler Medya’nın duyurusu

#30 Harekete geçenler, 19 Mayıs kutlaması, yeni oluşumumuz Boş İşler Medya’nın duyurusu

30.bölümümüzde sizleri bundan 101 yıl öncesine götürmek ve ordaki duyguyu bi nebze olsun hayatımızda nasıl uygulayabileceğimizi anlatarak başlamak istedik. 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun. Başlangıçların önemli olduğu bugünde Boş İşler Medya oluşumumuzu da duyurmak istedik.

Devamına bak…
ÖZEL DOSYA BÖLÜM 5 - İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Yalçın Yenigün, Pia Bozyel, Mutlu Şakar

ÖZEL DOSYA BÖLÜM 5 – İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Yalçın Yenigün, Pia Bozyel, Mutlu Şakar

Remote çalışmayı sizlere aktardığımız, ekosistemin değerli oyuncularını konuk aldığımız özel dosyamızın 5. ve son bölümüyle sizlerleyiz. Bu bölümde de çok değerli isimlerle birlikteydik. Iyzico Head of Engineering Yalçın Yenigün, Parrotize kurucusu Pia Pınar Bozyel, DoktorTakvimi ürün uzmanı Mutlu Şakar bizlerleydi. 200 üzerinde çalışanı bulunan Iyzico’nun eve geçiş sürecinden, simultane çeviriyi dijitalleştiren ve çevirmenlerin evden çalışmasına olanak sağlayan Parrotize’dan ve Doktor Takvimi’nin uzaktan çalışmaya geçişinden, sağlık sektörüne kadar birçok konuyu konuştuğumuz, çok keyifli ve bilgilendirici bir bölüm oldu.

Devamına bak…
ÖZEL DOSYA BÖLÜM 4 - İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Arın Özkula, Aslı Kurul Türkmen, Osman Koç

ÖZEL DOSYA BÖLÜM 4 – İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Arın Özkula, Aslı Kurul Türkmen, Osman Koç

Özel dosyamızın dördüncü bölümünde ekosistemin değerli isimleriyle bir araya geldik. 41 milyon euroluk 2.fonunu kapatan Revo Capital ekibinden Arın Özkula, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ve UserGuiding kurucusu Osman Koç bizimleydi.

Devamına bak…
ÖZEL DOSYA BÖLÜM 3 - İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, İdris Avcı, Korhan Erçin, Ata Uzunhasan

ÖZEL DOSYA BÖLÜM 3 – İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, İdris Avcı, Korhan Erçin, Ata Uzunhasan

AloTech CTO’su İdris Avcı, AloTech GMY’si Korhan Erçin ve Galata Business Angels genel sekreteri Ata Uzunhasan özel dosyamızın 3.bölümünde bizlerleydi. Zorunlu remote workingin bundan sonraki süreçte hayatımıza nasıl gireceğini, yatırım süreçlerinin nasıl etkilendiğini ve bulut tabanlı işlerin dününü, geleceğini konuştuğumuz çok keyifli bir bölüm oldu.

Devamına bak…
#29 Erdem Yurdanur ve yeni yatırımı Pepapp’ın kurucularından Emrah Yiğit’le girişimcilik, yatırımcılık ve hayat üzerine

#29 Erdem Yurdanur ve yeni yatırımı Pepapp’ın kurucularından Emrah Yiğit’le girişimcilik, yatırımcılık ve hayat üzerine

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk online yatırım anlaşmasını duyuran Pepappp, yatırımcısı Erdem Yurdanur ve kurucusu Emrah Yiğit’le konuğumuz oldu. Erdem Yurdanur girişimcilik ekosistemimizin iki exit yapan ilk girişimcisi. Kendisi Maçkolik ve Masomo girişimlerini başarılı bir şekilde sattı. Admost ve Kokteyl girişimleri de devam ediyor. Aynı zamanda 20’nin üzerinde startupa yatırım yapan bir melek yatırımcı da. Pepapp’in kurucusu Emrah Yiğit bu yatırımın detaylarını, kendi girişimlerini, gelecek hedeflerini aktardı. Bölümün sonlarında yaşadığımız bu virüs gündemi ve hayatla ilgili çok değerli aktarımlarda bulundu konuklarımız.

Devamına bak…
ÖZEL DOSYA BÖLÜM 2 - İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Ali Karabey, Erman Taylan, Yavuz Çingitaş

ÖZEL DOSYA BÖLÜM 2 – İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Ali Karabey, Erman Taylan, Yavuz Çingitaş

Özel dosyamızın ikinci bölümünde 212 Venture Capital’in kurucu ortağı Ali Karabey, QNBEYOND Startup Engagement Manageri Erman Taylan ve GOOINN kurucusu Yavuz Çingitaş konuğumuz oldu. Kendilerine remote workinge geçiş süreçlerinden, kullandıkları toollara, B2b SaaS girişimlerinin, hızlandırma programlarının geleceğinden VC yatırımlarına kadar birçok konuyu sorduk.

Devamına bak…
ÖZEL DOSYA BÖLÜM 1 - İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Bora Yılmaz, Enis Hulli, Efecan Erdur

ÖZEL DOSYA BÖLÜM 1 – İyi, Kötü ve Çirkin Yanlarıyla REMOTE WORKING, Bora Yılmaz, Enis Hulli, Efecan Erdur

Özel dosyamızın bu ilk bölümünde yatırımcı kimliğiyle tanıdığımız Bora Yılmaz, 500 Istanbul’un partnerlerinden Enis Hulli ve Kolay İK kurucu ortaklarından Efecan Erdur konuğumuz oldu. Kendilerine remote workinge geçiş süreçlerinden, kullandıkları toollara, B2b SaaS girişimlerinin geleceği ve satış süreçlerinden, yatırımların durumuna kadar birçok konuyu sorduk. Tabii ki bölümün sonunda konseptimizi de oluşturan “İyi, kötü ve çirkin yanlarıyla Remote Working” sorumuzu da yönlendirdik.

Devamına bak…