#30 Harekete geçenler, 19 Mayıs kutlaması, yeni oluşumumuz Boş İşler Medya’nın duyurusu

30.bölümümüzde sizleri bundan 101 yıl öncesine götürmek ve ordaki duyguyu bi nebze olsun hayatımızda nasıl uygulayabileceğimizi anlatarak başlamak istedik. 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun. Başlangıçların önemli olduğu bugünde Boş İşler Medya oluşumumuzu da duyurmak istedik.
Toplumunun çeşitli bireyleri tarafından girişimciliğin “boş iş” olarak adlandırılmasına nazire yapmak amacıyla Şubat 2019’da ilk bölümümüzü yayınladık. Bir buçuk yıla yakın bir zaman boyunca yayınlarımıza devam ederken bir şey fark ettik. Bu ön yargılar yalnızca girişimcilik için değil, sanattan spora, oyunlara, yogaya kadar pek çok alanda boy gösteriyor.
O zaman biz de dedik ki daha çok insan kendini anlatabilsin ve böylece daha çok insan başkalarını anlayabilsin. Kendisi ve başkaları adına maddi-manevi değerler üretmek için çalışıp, didinen ama bu mücadelesi sonucunda “hah bırak bu boş işleri” denilen kendi alanında tecrübe sahibi “boş işçilerle” bu çatı altında bir araya gelelim. Beraber sesimizi duyurabilecek olduğumuz, sözün uçup gitmediği bir çatı inşaa edelim.
Hedefimiz bu çatı altında, girişimcilik-inovasyon, yoga, meditasyon, psikoloji, oyunlar, tiyatro, şiir, spor, kariyer, yazılım, tasarım gibi hem profesyonel hem de sosyal hayata dönük zengin içerikler sunan, günden güne büyüyüp, gelişen ve öğrenen bir aile olabilmek.
Bayramımız kutlu olsun tekrardan, iyi dinlemeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir